Previous slide
Next slide
Previous slide
Next slide

Wolontariat

„Najbardziej niezmiennym i ważnym pytaniem życia jest: Co robisz dla innych?” – Martin Luther King Jr.

Wolontariat jest dla schroniska czymś więcej niż tylko dodatkiem. Jest jednym z fundamentów, które tworzą placówkę skupiającą ludzi kochających zwierzęta. Ludzi, którzy poświęcają dużą część swojego życia na pomocy potrzebującym zwierzętom. Mimo ogromnego oddania wielu z nas, rąk do pracy w schronisku nigdy nie jest za dużo. Działań na rzecz poprawy życia naszych podopiecznych jest cała masa. Od spacerów z psami, zabawy z kotami, przez pomoc przy karmieniu i utrzymywaniu czystości, po spacery przedadopcyjne czy promocję zwierząt. Jeżeli czujesz się na siłach to na pewno skorzystamy z Twojej pomocy na pierwszej linii frontu – podczas interwencji. Zwierząt, które są krzywdzone przez człowieka, jest mnóstwo. Wiele z nich czeka być może właśnie na Twoją pomoc.

Wolontariat to w ogromnym stopniu wszelkie działania, które dają szanse na domy dla naszych podopiecznych. Promocja adopcji, tworzenie i rozpowszechnianie ogłoszeń, spacery przedadopcyjne z zainteresowanymi, a także z psimi rezydentami. Socjalizacja zwierząt, praca nad ich problemami behawioralnymi oraz nauka budowania relacji z człowiekiem. Poza działaniami lokalnymi wychodzimy także w szersze sfery i pracujemy nad edukacją społeczeństwa. Wierzymy, że dzięki temu uchronimy w przyszłości wiele zwierzęcych serc przed okrutnym losem.

Chcesz nam pomóc? Dołącz do nas. Wolontariat to jedna z najlepszych rzeczy, jaką będzie dane Ci przeżyć. Wielu z nas robi to od wielu lat i dla wielu z nas wolontariat to już nie tylko forma spędzania wolnego czasu, a styl życia i idee, którymi kierujemy się na co dzień. Czekamy na Ciebie.
Email: wolontariat@zgora.otoz.pl